17-08-2022

Na thoni shenjën e Horoskopit, t’ju tregojmë moshën në të cilën duhet të martoheni

Të martohesh me një person nuk është një detyrë e lehtë. Kërkon kimi dhe kompromise, dashuri dhe durim. Është një gjë e vështirë, ndoshta një nga gjërat më të vështira në jetë. Por nga ana tjetër, është e mrekullueshme të jesh me një person përgjithmonë. Por ka shumë mendime për martesën.

Cili është këndvështrimi i astrologjisë për jetën bashkëshortore dhe në cilën moshë duhet të martoheni sipas shenjës suaj të Horoskopit?

Dashi

Personat që i përkasin kësaj shenje kanë zakonisht nevojën për të pasur një partner që në fillim të jetës së tyre. Nga ana tjetër, ata duan të ndihen të pavarur. Nëse gjejnë të duhurin që do t’u qëndrojë pranë pa i shtypur, mund të martohen në të 20-at dhe të mos divorcohen kurrë!

Demi

Stabiliteti dhe qetësia, veçanërisht në shtëpinë e familjes, janë vlera të rëndësishme për Demin. Gjetja e partnerit të jetës është një nga synimet kryesore dhe shpeshherë e kanë arritur deri në moshën 25-30 vjeç.

Binjakët

Një Binjak nuk do të kënaqet me asgjë më pak se dashuria absolute! Kjo është arsyeja pse ndoshta nuk ka gjasa që ajo të martohet para se ta gjejë atë ose të vendosë se ai nuk ekziston, që është rreth 35 vjeç.

Gaforrja

Për shkak se është një shenjë që rrezaton qetësi dhe stabilitet, ajo rrethohet nga shumë shenja kur arrijnë moshën e martesës, e cila është mesatarisht 30. Pra, duke pasur parasysh se ata kanë më shumë gjasa të martohen me dikë të moshës së tyre, kjo është mosha ideale për martesën dhe Gaforret gjithashtu.

Luani

Luani është mbreti i kafshëve dhe ai e di mirë se do t’i duhet të rrethojë për një kohë të gjatë para se të zbresë në objektin e dëshirës së tij. Pra, është e vështirë të martohesh në moshë shumë të re. Ai duhet të ndjejë se sezoni i gjuetisë ka mbaruar, pra në fund të të 30-tave!

Virgjëresha

Menjëherë pas pubertetit, Virgjëresha fillon të imagjinojë martesën dhe krijimin e një familjeje. Pra, ka mundësi që ai të martohet herët në të 20-at.

Peshorja

Kjo shenjë është e dashuruar me vetë dashurinë dhe do të gjejë dikë me të cilin duan të martohen herët në jetë, madje edhe në moshën 20-vjeçare. Por kjo nuk do të thotë se ata nuk do të përpiqen të gjejnë më vonë dashurinë dhe martesën. Ka kaq shumë atje që meritojnë të dashurohen nga Peshorja!

Akrepi

Në rastin e Akrepit, pasioni për pavarësi duhet të konkurrojë me pasionin për një partner romantik. Megjithatë, për t’u bindur se një partner romantik ka gjithçka që kërkon, do t’i duhet të kalojë të 35-at.

Shigjetari

Qëllimi jetësor i Shigjetarit është të qëndrojë i lirë sa më gjatë! Kështu, ka mundësi që ai të zgjedhë të shterojë hapësirën biologjike për të pasur një familje dhe të marrë këtë vendim afër të 40-tave.

Bricjapi

Edhe nëse është në një marrëdhënie të qëndrueshme, do të mendojë gjatë para se të marrë vendimin për t’u martuar, sepse dëshiron të jetë i sigurt se nuk po gabon. Gjithashtu, ai dëshiron që lidhja të ketë kaluar shumë prova para se të bëhet zyrtare. Por rreth të 30-ave do të bindet se ka gjetur partnerin ideal.

Ujori

Ka dy kategori Ujorësh: ata që vendosin të martohen në të 20-at e tyre dhe ata që do të presin derisa të rriten dhe të piqen mjaftueshëm përpara se të marrin një vendim. Në fund të fundit, për përfaqësuesit e kësaj shenje mosha nuk është gjë tjetër veçse një numër.

Peshqit

Peshqit në përgjithësi kanë frikë nga marrëdhëniet “serioze” dhe martesa është diçka që do ta vonojnë për aq kohë sa të munden. Të paktën për aq kohë sa duhet për t’u siguruar që nuk do të përfundojë me turp! Kjo është, të paktën deri në 35!/abcnews.al

Asnjë koment

Comments are closed.