19-09-2020

Ndërroi jetë aktori i njohur, Adem Mikullovci

Ka vdekur aktori i njohur shqiptar Adem Mikullovci. Familjarët e Mikullovcit kanë njoftuar për këtë humbje të madhe.

Poashtu ata kanë njoftuar nëpërmjet rrjeteve sociale, se për informata të tjera rreth ceremonisë së varrimit do të lajmërojnë me kohë.

Aktori Mikullovci ka lindur në vitin 1939 në Vushtrri, kurse përgjatë jetës së tij ka luajtur në shumë projekte filmike, teatër, komedi dhe shumë performanca të tjera artistike./KultPlus / GazetaePrizrenit

Lexo edhe;

Komuna e Prizrenit del keq sa i përket Perfomancës (Dokument)

Asnjë koment

Comments are closed.