23-07-2021

Në Prizren sot priten reshje të dendura shiu

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), ka paralajmëruar se mund të ketë vërshime në regjionin e Prizrenit.

Përmes një postimi në faqen e tyre në Facebook, thuhet se gjatë pasdites së djeshme ku është përcjell me reshje shiu dhe vërshime sot pritet të shkaktohen vërshime, përcjell Gazeta Insajderi.

Lexo edhe:

Monumenti i Heronjve të UÇK-së në malin e Pashtrikut ( FOTO-Reportazh )

“Mundësi për vërshime. Reshje lokale të shiut të cilat kanë filluar, gjatë orëve të pasdites së sotme (05/10/2020),  të përcjellura me shkarkime rrufesh, pritet që të vazhdojnë me intensitet më të shtuar dhe nesër datë 06/10/2020, të cilat në disa zona të Kosovës mund të shkaktojnë vërshime të shpejta dhe probleme në zonat urbane”, thuhet në njoftim.

Asnjë koment

Comments are closed.