22-05-2024

Pandemia/ Statuja e Krishtit në Rio de Zhaneiro ndriçohet me flamujt e vendeve të prekurve, mes tyre dhe Shqipëria

Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë në facebook foton e monumentit emblematik të qytetit të Rio de Zhaneiro dhe Brazilit të ndriçuar me flamujt e vendeve të prekura nga pandemia

Mes tyre vihet re edhe flamuri shqiptar.

Postimi i Metës

Statuja e Krishtit Shpëtimtar, monument emblematik i qytetit të Rio de Zhaneiro dhe i Brazilit, është ndriçuar me flamujt e vendeve të prekura nga pandemia globale e #COVID19.
Mes tyre është edhe flamuri shqiptar! 🇦🇱
Solidariteti botëror, frymëzues dhe shpresëdhënës! 💪 / TCH

Asnjë koment

Comments are closed.