10-06-2023

Parashikimi i motit për sot (e shtunë)

Për të sot ( e shtunë ) parashikohet mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë rrebeshe lokale shiu, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh dhe breshër.

Temperaturat minimale do të luhaten prej 10 deri në 14°C, ndërsa ato maksimale prej 20 – 24°C.

Era do të fryjë nga kuadrati i verilindjes, e cila në momente të caktuara pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 15-55 km/h!, njofton Meteo Kosova, percjell Gazeta e Prizrenit.

Lexo edhe:

Dje dhe sot: Rruga “William Walker” – Prizren

 

Asnjë koment

Comments are closed.