15-07-2024

Parashikimi i motit për të enjten ( 02.05.)

Për të enjten parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell, ku pritet të ketë reshje shiu, lokalisht në formë të rrebesheve, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh. Ka mundësi të ketë edhe breshër.

Po ashtu, do të ketë edhe koncentrime të pluhurit Saharian, me ç’rast të reshurat do të jenë të përziera me baltë.

Era do fryjë nga drejtimi i jugperëndimit, e cila në momente të caktuara pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 15-55 km/h!

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 10 deri në 13°C, ndërsa ato maksimale prej 17 deri në 21°C, njofton Meteo Kosova percjell Gazeta e Prizrenit.

 

 

Asnjë koment

Comments are closed.