30-05-2024

Parashikimi i motit për të enjten

Për të enjten pritet gradualisht të shtrihen masa më të ngrohta ajrore. Në këtë mënyrë parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. Vonë pasdite, sidomos në orët e mbrëmjes, pritet të ketë reshje lokale shiu, kryesisht në perëndim dhe jugperëndim të vendit.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 10-45 km/h.

Temperaturat do të shënojnë ngritje, me minimale që do të lëvizin prej -3 deri në 1°C, ndërsa ato maksimale prej 8 – 12°C. /MK

Asnjë koment

Comments are closed.