28-05-2024

Parashikimi i motit për të hënën ( 15.04.)

Për sot ( e hënë ) parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë.

Era do fryjë nga perëndimi e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej prej 15-60 km/h!

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 9 deri në 11°C, ndërsa ato maksimale prej 27 deri në 30°C, njofton MeteoKosova, percjell Gazeta e Prizrenit.

Asnjë koment

Comments are closed.