16-07-2024

Parashikimi i motit për të shtunën ( 25.05.)

Për të shtunën parashikohet të mbajë mot diell dhe vranësira, me mundësi për ndonjë reshje të dobët në zona të caktuara, kryesisht rreth viseve malore. Në mbrëmje, ka gjasa të ketë zhvillime lokale të vranësirave, të cilat mund të gjenerojnë rrebeshe lokale shiu e shkarkesa rrufesh.

Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 10-30 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 9 deri në 11°C, ndërsa ato maksimale prej 23 – 25 °C./MK

Asnjë koment

Comments are closed.