15-04-2021

Parashikimi i motit

Deri në fundjavë mot i ngrohtë, me diell dhe vranësira, javën e ardhshme ftohtë

Të dielën mot pjesërisht i vranët. Të hënën mot shumë i ngrohtë, kryesisht me diell.

Temperaturat e ajrit, do të mbesin mbi vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga 9 C deri në 12 C, e maksimalet nga 27 C deri në 29C, vetëm ditën e diel pritet të zbresin në 24C.

Do të fyejë erë e lehtë dhe drejtimesh të ndryshme 1-4m/s..

Shtypja atmosferike mbetet e lartë, mbi vlera normale, por në fillim të javës pritet të pësojë rënie, përcjell Telegrafi.

Asnjë koment

Comments are closed.