02-07-2022

Përkujtohet përvjetori i patritotit, Besim Ndrecaj

Në fshatin Legjendë (ish-Lutogllavë) u  përkujtua patriotizmi dhe atdhedashuria e heroit kombëtar, Besim Ndrecaj.  Atje ishte edhe Kryetari  i Komunës, Mytaher Haskuka.

Ishte 3 maji i vitit 1995, kur Ndrecaj ra dëshmor heroikisht pas një aksioni të organizuar të policisë serbe.

“Sot e kujtuam 23 vjetorin e vdekjes së tij dhe gjithashtu përuruam përvjetorin e Ditës së Shkollës Fillore në këtë fshat” që mee krenari mban emrin e po këtij heroi”, ka thënë Haskuka.

 

Asnjë koment

Comments are closed.