10-06-2023

Policia me njoftim për rastin e Agim Ademit

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot në orët e pasdites ka intervistuar në stacion policor një zyrtar të Federatës së Futbollit të Kosovës, i cili pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar.

Megjithatë, Policia ka demantuar raportimet e disa mediave se kinse është arrestuar kryetari i FFK-së, Agim Ademi.

Sipas PK-së, Ademit i është lënë një ftesë për t’u paraqitur në polici për intervistim gjatë ditës së nesërme.

“Të gjitha veprimet e mëtejme do të ndërmerren në bashkëpunim dhe koordinim me organet e drejtësisë”, thuhet në njoftimin e PK-së./IO

Asnjë koment

Comments are closed.