27-09-2021

Prizren: Vdes një grua e moshuar nga zjarri që përfshiu shtëpinë e saj

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri, në rrugën “Nysret Seharsoy” në Prizren, raporton Gazeta e Prizrenit.

Sipas policisë, zjarri ka përfshirë bodrumin e objektit ku kishte qenë një e moshuar, e cila ka vdekur si pasojë e djegieve që ka marrë,

Raporti i policisë:

“Rr. Nysret Seharsoy, Prizren  31.05.2021-03:30. Është raportuar se një shtëpi është përfshirë nga zjarri. Në vendin e ngjarjes kanë dalë  njësitë policore si dhe zjarrfikësit të cilët e kanë shuar zjarrin. Zjarri kishte përfshirë bodrumin e shtëpisë në të cilën ka qenë e moshuara viktima femër kosovare e cila si pasojë e djegieve kishte ndërruar jetë.

Ekipi mjekësor i urgjencës e ka konstatuar se viktima ishte pa shenja jete. Me urdhër të prokurorit kujdestar, trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport./Gazeta e Prizrenit

Asnjë koment

Comments are closed.