04-12-2023

Prizren: Vetura godet trotinetin

Një shofer me veturën e tij ka goditur një person derisa po ngiste trotinetin në Prizren.

Sipas Policisë,  ngjarja ka ndodhur dje në rrugën “Hamit Bojku”, raporton “Gazeta e Prizrenit”.

I dyshuari  mashkull  kosovar derisa ishte duke drejtuar veturën, dyshohet nga pakujdesia ka goditur trotinetin të cilin ishte duke e drejtuar viktima mashkull  kosovar. Si pasojë, lëndime ka pësuar drejtuesi i trotinetit, i cili është dërguar për tretman mjekësor në spitalin rajonal në Prizren, dhe sipas mjekëve lëndime janë të lehta. Rasti në procedurë të rregull”, tuhet në raportin 24 orësh të PK-së. / GazetaePrizrenit.net/

P. S Pamje nga arkivi

Asnjë koment

Comments are closed.