08-12-2023

Sot, përurohet projekti për zgjerimin e magjistrales Prizren-Arbanë-Gjakovë, hyrja për autostradë

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës z. Liburn Aliu do të bëjë inaugurimin e projektit të zgjerimit dhe asfaltimit të rrugës magjistrale Prizren-Gjakovë, raporton Gazeta e Prizrenit.

Sipas njoftimit, ceremonia do të mbahet në pjesën tek pjesa e rrethrrotullimit të Landovicës, ku edhe lidhet autostrada Prizreni dhe rruga nga Gjakova, në afërsi të Varrezave të Dëshmorëve.

Ceremonia nis në orën 11:00. / GazetaePrizrenit.net/

Lexo edhe:

Prizren: Ngritët aktakuzë ndaj ish-anëtarëve të komisionit pas dyshimeve për dallavere në DKA, zhdukën dosjen e kandidatit që i plotësoi kriteret

Asnjë koment

Comments are closed.