20-06-2024

Sa fitojnë disa nga prodhuesit e veturave për një makinë që e shesin?

Tregu i makinave është një prej tregjeve më fitimprurse. Por sa fitojnë prodhesit e ndryshëm si BMW, Toyota e Volgswagen, nga një makinë që e shesin.

Siç shkruan Bussines Jorunal, BMW-ja fiton 2 mijë e 574 euro, Toyota 1 mijë e 751 euro.

Ndërkohë Audi fiton 1643 euro, Mercedes 736 euro dhe Vlkswagen vetëm 334 euro, transmeton Gazeta Express.

319 euro i fton Honda, General Motors fiton 834 euro, Shkoda 758, Ford diku rreth 967 euro, Hyndai dhe Kia 1 mijë e 183 euro, Krajsller 1579 euro.

Prodhuesit francez, Reno fiton vetëm 241 euro, Peugot 510 euro, Citroen 500 eurom, dhe Seat vetëm 364 euro./GazetaExpress/

Asnjë koment

Comments are closed.