13-07-2024

Sfida për titull – ja rezultatet e sotme të Ballkanit, Llapit dhe Dritës

Fitore arriti lideri, Ballkani – të cilët mposhtën Dukagjinin në Suharekë me rezultatin 3:0.

Golat për ekipin e Ilir Dajës i realizuan: Lindon Emërllahu, Nazmi Gripshi dhe Edvin Kuc.

Skuadra e Dritës ka shënur fitore 3:1 ndaj Fushë Kosovës, në takimin e zhvilluar në stadiumin me bari sintetik në Gjilan, shkruan Indeksonline. Golat për ekipin “Intelektual” i shënuan: Baftiu (2) dhe Krasniqi.

May be an image of 4 people, people playing football, people playing soccer and text

Në “Zahir Pajaziti” Llapi i Tahir Batatinës shënoi fitore 3:2 ndaj Feronikelit 74.

Golat për skuadrën e kaltër i shëuan: Hyseni (2) dhe Ahmed Januzi.

Rezultatet tjera në Superligën e Kosovës java 32-të ishin këto:

Liria 0:1 Prishtina

Malisheva 0:0 Gjilani

Në xhiron e 33-të do të takohen: Gjilani – Llapi, Prishtina – Drita, Feronikeli 74 – Liria, Fushë Kosova – Dukagjini dhe Malisheva – Ballkani.

Tabela:

Asnjë koment

Comments are closed.