22-05-2024

Sot mot me reshje shiu dhe bore

Sot, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu dhe bore.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius”, thuhet në njoftim.Sipas IHMK-së, do të fryjë erë nga drejtimi i veriut me shpejtësi 1-9m/s.

“Java e ardhshme paraqitet pa reshje dhe me rritje të temperaturave në të dy vlerat ekstreme”, njofton IHMK.

Asnjë koment

Comments are closed.