20-10-2020

Sot në Prizren përkujtohen veprimtarët Rifat e Muharrem Dina

Sot do të shënohet 20-vjetori i rënies së dëshmorit Rifat Dina dhe 5-vjetori i vdekjes së veprimtarit Muharrem Dina.

Për këtë në shtëpinë e kulturës “Xhemajli Berisha”, Prizren, në orën 12:00 do të mbahet një Akademi përkujtimore./GazetaePrizrenit.net

Rifat Ramadan Dina (20.5.1939 - 25.3.1999)

Rifat Dina

Asnjë koment

Comments are closed.