23-06-2021

Spitali i Prizrenit i mbushur me 60 pacientë me pacientë me koronavirus

Në klinikat COVID të QKUK-së, dhe spitalet e përgjithshme, janë duke u trajtuar 736 pacientë.

Nga kjo shifër, 606 janë të konfirmuar me Sars-Cov-2 pozitivë, 34 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore, 572 janë nën asistim të okisgjeno-terapisë.

Në QKUK janë të shtrirë 312 pacientë

14 prej tyre në gjendje të rënduar

243 të konfirmuar me Sars Cov-2 pozitivë

254 me oksigjeno-terapi

Në klinikën Infektive janë të shtrirë 112 pacientë

Në Spitalin e Prizrenit janë 60 pacientë.

Asnjë koment

Comments are closed.