13-07-2024

Stadiumi i klubit të njohur gjerman “bëhet” pishinë pas vërshimeve

Në Gjermani, në qytetin Baden-Vyrtemberg ka rënë shi pa pushim gjatë ditëve të fundit, duke shkaktuar kështu disa dëme.

Stadiumi i klubit të famshëm në Bundesliga, Hoffenheim është mbushur i tëri me ujë, shkruan Indeksonline

Pamjet e publikuara në rrjetet sociale, shihet se si ky stadium është shëndërruar në një pishinë.

Stadiumi “Rhein-Neckar Arena” ishte hapur gjatë vitit 2009 dhe ka më shumë se 30 mijë ulëse.

Kujtojmë që Hoffenheim gjatë sezonit që lam pas përfundoi i shtati në Bundesliga./Indeksonline/

 

 

Asnjë koment

Comments are closed.