10-08-2020

Suharekë: Bastisje, policia gjen kallashnikov e fishekë

Një person është arrestuar në fshatin Grejkoc të Komunës së Suharekës.

Policia ka njoftuar edhe për bastisjen e shtëpisë së tij, raporton Gazeta e Prizrenit.

  • Atje janë gjetur një kallashnikov, 97 fishekë të kalibrave të ndryshëm, një karikator, një predhë e fishekut, 20 krehët të fishekëve e dy pajisje për pastrim të armëve, të cilat janë konfiskuar.

    Në lidhje me këtë rast është njoftuar edhe Prokurori i Shtetit.

    Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt. /GazetaePrizrenit.net/

    Asnjë koment

    Comments are closed.