20-06-2021

Suharekë: Mërgimtari tregon se iu vodhën 5 mijë franga afër marketit

Një mërgimtar pohon se dje pas mesdite në një parking të një supermarketi në Suharekë i janë vjedh para të gatshme dhe një telefon.

Siç është ankuar ai bëhet fjalë për pesë mijë franga zvicerane.

Ky rast është raportuar edhe në Polici:

Njoftimi i policisë:

VJEDHJE E RËNDË/Rr. Skënderbeu, Suharekë 20.12.2020 – 16:00. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se persona të panjohur, i kanë thyer xhamin e veturës së tij, me targa të huaja, e cila ishte në parking dhe i kanë marr një çantë të dorës, ku brenda saj kishte pas një telefon mobil, një kartelë e bankës si dhe para të gatshme shuma e të cilave nuk dihet. Rasti nën hetime.

Asnjë koment

Comments are closed.