16-06-2021

Sulmoi policët, arrestohet një person në Prizren

Një person është arrestuar në Prizren, pasi sulmoi fizikisht dy policë, transmeton Gazeta e Prizrenit.

Sipas policisë, rasti ndodhi në Rr. “Wiliam Woker”, gjatë natës.

Lexo edhe: 

Asfaltohet rruga për në malin e Pashtrikut (FOTO)

“Është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar derisa është ndaluar nga policia duke mos i respektuar urdhëratë i ka sulmuar fizikisht dy zyrtarë policor”, thuhet në raportin e PK-së.

I njëjti është shoqëruar në polici dhe në konsultim me prokurorin pas matjës së alkool testit është ndaluar për 6 orë dhe më pastaj është liruar.

Rasti është duke u hetuar. /GazetaePrizrenit.net

Asnjë koment

Comments are closed.