18-06-2024

Tetë të lënduar nga vërshimet në Suharekë

Tetë persona janë lënduar si pasojë e vërshimeve mbrëmë në Suharekë.

Të gjithë të lënduarit kanë marrë tretmanin mjekësor, ndërsa ekipet e shpëtimit të FSK-së dhe zjarrfikësit po sanojnë dëmet dhe po merren me menaxhimin e situatës pas vërshimeve, raporton KP.

Raportohet se diku 50 për qind e fshatrave në Suharekë kanë pësuar dëme nga vërshimet atje.

Asnjë koment

Comments are closed.