22-05-2022

The Sun tregon arsyet pse nuk flasin Rita Ora e Dua Lipa

Familjet e tyre janë miq, kanë ndjekur të njëjtën shkollë dhe të dyja kanë jetuar në Kosovë, por ka disa arsye përse Rita Ora dhe Dua Lipa nuk flasin.

Gazeta the Sun i ka kushtuar një artikull të plotë Dua Lipës dhe Rita Orës, duke ndarë me lexuesit e tyre disa nga arsyet që mund të kenë ndikuar në zbehjen e kontakteve në mes të dy këngëtareve nga Kosova, përcjell KultPlus.

Sipas artikullit mendohet që arsyeja që dy këngëtare nuk flasin me njëra –tjetrën ka lindur në kohën kur Dua Lipa ishte në fillim të karrierës dhe ishte kërkuar ndihmë nga motra e Ritës, Elena Ora. Elena punon për një kompani të muzikë, dhe nuk i kishte ndihmuar Dua Lipës. Në anën tjetër Dua mendon se ajo nuk i ka ndihmuar pasi që është frikësuar se do i marrë famën Ritës, kanë thënë burime të gazetës.

LONDON, ENGLAND – NOVEMBER 23: Elena Ora (L) and Rita Ora attend a drinks reception at the British Fashion Awards in partnership with Swarovski at the London Coliseum on November 23, 2015 in London, England. (Photo by David M. Benett/Dave Benett/Getty Images)

Artikulli tregon se që të dyja kanë jetuar në Kosovë dhe vijnë nga familje që njihen. Gjyshi i Ritës ka qenë regjisor ndërsa babi i Dua Lipës, muzikantë. Rita Ora ka fituar famë 4 vite më herët se Dua dhe ka një pasuri prej 12 milionë funta, kurse Dua 3 milionë funta. Mirëpo në top-lista është Dua Lipa ajo që kryeson thuhet në artikull.

Rita ora gjithashtu është bërë e njohur edhe për stilin e saj të veçantë si dhe ka qenë fytyra e Adidas-it, Superga si dhe ka krijuar linjën e saj Roara Republik. Mirëpo së fundi Dua është ajo që po prezanton veshjet e kompanisë Adidas, duke i marrë ‘kurorën Ritës”. Ajo gjithashtu ka bashkëpunuar edhe me brendin H&M.

Në anën tjetër në artikull flitet edhe për miqësinë që bëri Dua Lipa, me ish të dashurin e Rita Orës, Calvin Harris. Harris pas ndarjes me Ritën krijoi hitin “One Kiss”, së bashku me Dua Lipën.

Po ashtu një ceremoni në të cilën të dy këngëtaret ishin prezentë por që nuk komunikuan me njëra-tjetrën ishte edhe “Brit Awards 2018”. Dua Lipa mori dy çmime në këtë garë ku ishte e nominuar 5 herë ndërsa Rita, asnjë.

Po ashtu edhe Dua edhe Rita këtë vit kanë mbajtur koncert në vendlindjen e tyre në Kosovë, por ato kanë qëndruar larg njëra-tjetrës duke i organizuar në data të ndryshme. Ndërsa në mes tyre vërehet edhe tendenca për të “vjedhur miq”. Bebe Rexha, shqiptarja tjetër e njohur i takon grupit të Rita Orës mirëpo ajo së fundi në një intervistë është shprehur krenare që edhe një shqiptare ka depërtuar në industrinë e muzikës.

Asnjë koment

Comments are closed.