04-12-2023

Trajneri i prizrenasve, Begolli: Penalltitë fat, kishim ngarkesë emocionale

Trajneri i Lirisë, Granit Begolli, ka thënë pas ndeshjes së humbur në barazh nga Vushtrria, se skuadra ishte më e ngarkuar sesa që do të duhej për këtë ndeshje.

Vushtrria e fitoi ndeshjen pas ekzekutimit të penalltive dhe u kualifikua tutje në finalen e play-offit për inkuadrim në Superligë.

Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll 1-1, ku të dy skuadrat shënuan nga penalltitë.

“Nuk është ndjenjë e mirë. Kemi punuar shumë që ta bëjmë një sezon të madhe për ta kthyer Lirinë ku e ka vendin, në Superligë. Kemi lënë në gjysmë një punë”.

“Penalltitë janë fat, ndërsa Vushtrrinë e uroj për fitore”.

“Besoj që nga ngarkesat e ndeshjeve vijnë edhe problemet fizike. Lojtarët më të mirë fizikisht sot kanë shfaqur probleme. Por më shumë kemi qenë të penalizuar nga ngarkesa emocionale sesa ajo fizike”, ka thënë Begolli.

Asnjë koment

Comments are closed.