23-09-2023

Vedat Muriqi në ‘formacionin’ e preferuar të Luis Enriques (Video)

Sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi, është në mesin e 11-futbollistëve të përzgjedhur të selektorit të Spanjës Luis Enrique, në lojën online të quajtur “Fantasy La Liga”.

Ai së bashku me ndihmësin e tij Rafael Pol, diskutuan drejtpërdrejt për preferencat e tyre lidhur me lojtarët.

Enrique e pyeti asistentin e tij se kush i pëlqente “Haaland apo Muriqi?”.

Pol, tha se i pëlqente më shumë Muriqi.

“Haaland më pëlqen por preferoj më shumë Piratin Muriqi” – tha Pol.

Pas tij edhe Enrique e fut në formacion startues “piratin” kosovar, bashkë me lojtarët e tjerë si Aspas, Rodrygo dhe Lewandowski.

Të dy më pas thanë se e kishin analizuar Muriqin edhe para ndeshjes me Kosovën duke e përkufizuar si një lojtar të madh.

Asistenti i kombëtares spanjolle ndër të tjera tha se atë e kishte pyetur edhe vëllai i tij për sulmuesin e Kosovës, herën e parë kur nënshkroi me klubin spanjoll Mallorca.

Rafael Pol, tha se i kishte thënë se do të mund t’i kryente punë goxha Mallorcas.

Dhe ashtu doli.

Vedat Muriqi, herën e parë i ndihmoi ekipit ta sigurojë mbijetesën me pesë golat dhe tre asistat e tij.

E tash Muriqi i ka shënuar tetë gola.

Asnjë koment

Comments are closed.