10-06-2023

Ylfete Fanaj me prejardhje nga Prizreni zgjidhet ministre në qeverinë e kantonit të Luzernit

Politikania me prejardhje nga Kosova, Ylfete Fanaj, është zgjedhur ministre në qeverinë e kantonit të Luzernit.

Përmes saj, Partia Social Demokrate arriti të rikthehet në Qeverinë e Luzernit të Zvicrës, shkruan swissinfo.ch, transmeton klankosova.tv.

“PS-ja arriti të rikthehet në qeverinë e Luzernit me Ylfete Fanaj të dielën – pas tetë vitesh mungesë. U zgjodh gjithashtu kandidati për SVP Armin Hartmann. Kështu, ekzekutivi është i kompletuar dhe dukshëm me më shumë gra se në tetë vitet e fundit”.

Lexo edhe:

Komuna e Prizrenit shpenzoi 3 mijë e 500 euro për pesë dreka zyrtare

Asnjë koment

Comments are closed.