28-07-2021

Zvicra futi edhe këto 11 shtete në listën e karantinës

Zvicra ka shtuar 11 shtete dhe disa rajone në Itali e Austri në listën e karantinës.

Nga 14 dhjetori, shtetasit e 11 shteteve të reja do të duhet të jenë në izolim për 10 ditë kur të hyjnë në Zvicër.

Sipas Zyrës Federale të Shëndetit Publik (BAG), SHBA, Portugalia, Polonia, Hungaria, Gjeorgjia, si edhe shtetet e Ballkanit Serbia, Kroacia, Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut e kanë të detyruar karantinën.

Lexo edhe:

VIDEO nga Pashtriku: Vend-arena e rënies së luftëtarëve të UÇK-së me 14 dhjetor 1998

Kosova dhe Shqipëria janë dy shtetet e vetme të paprekura në Ballkan./Indeksonline/

 

Asnjë koment

Comments are closed.