15-01-2021

Zyrtare: Trump konfirmon pjesëmarrjen në takimin Hoti – Vucic

Gjatë ditës së sotme do të zhvillohet takimi i dytë në mes të Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë në Uashington.

Delegacioni i Kosovës do të takohet me atë të Serbisë ku pritet të nënshkruhen një sërë marrëveshjesh, shkruan Indeksonline.

Lexo edhe:

Dorëzohet kryetari Mytaher Haskuka

Sipas disa njoftimeve është raportuar se mund të nënshkruhet edhe njohja reciproke, ku Serbia do ta pranoj përfundimisht Pavarësinë e Kosovës.

Në këtë takim është konfirmuar edhe pjesëmarrja e presidentit amerikan, Donald Trump.

Në agjendën e numrit një të SHBA, shihet që në ora 11:00 (me kohën amerikane), Trump do të jetë në takimin mes Kosovës dhe Serbisë.

Kjo i forcon edhe më shumë zërat e marrëveshjes, pasi që Trump ka thënë se do të marrë pjesë vetëm nëse ka marrëveshje dy palëshe. /IndeksOnline/

 

Mos i humb

Asnjë koment

Comments are closed.