16-09-2021

21 të vdekur me Covid dhe afro 1.300 raste të reja

Në 24 orët e fundit, 21 persona kanë humbur jetën nga COVID-19.

1. 278 raste kanë rezultuar pozitive nga 10,609 testime.

Njoftimi i plotë:

04 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 20.346 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 901.013 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 306.287 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 10.609 testime, 1.278 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 21 raste të vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 1.248 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 122.140.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 26.534.

Asnjë koment

Comments are closed.