21-05-2024

5 të lënduar në një aksident te Ura e Landovicës (E plotësuar-foto)

E plotësuar

Vetëm dy persona, shoferi i kamionit dhe pasagjeri kanë kërkuar ndihmë mjekësore, si pasojë e lëndimeve në aksidentin tek Ura e Landovicës, njoftuan zyrtar nga polica rajonale në Prizren. njoftojnë se

Sipas tyre, rasti ka ndodhur pas përplasjes së një veture dhe kamioni, derisa shoferi i kamionit ka tentuar t’i ikë veturës, ndërsa ka goditur pjesën e këmbës së urës.

Raportohet se për shkak të bllokimit të rrugës nga aksidenti janë shkaktuar kolona të gjata, në më shumë se 10 kilometra.

Një aksident ka ndodhur, sot rreth orës 18:00 tek ura e fshatit Landovicë, në magjistralen Prizren- Gjakovë, me ç’rast janë lënduar 5 persona.

Televizioni lokal “Besa” ka njoftuar se në mesin e lënduarve janë edhe dy fëmijë të moshës 10 vjeçare.

Kamioni pas aksidentit

Fotografia e RTV BESA

 

 

 

 

Asnjë koment

Comments are closed.