03-12-2022

Arrestohe një person i dyshuar për “fajde” në Prizren

Një person është arrestuar në Prizren, për shkak të “fajdes”, raporton Gazeta e Prizrenit.

Mbështetur në raportin e Policisë, i dyshuari ka të bëjë më një rast të raporuar para një muaje

Raporti i PK-së:

FAJDEJA

Prizren 17.10.2022 – 14:30. Më datë 16.11.2022 pas një pune hetimore dhe aplikimit të masave të fshehta të hetimit, nga njësitë e hetuesisë është arrestuar një mashkull kosovar si i dyshuar lidhur me rastin. Poashtu në cilësi të provave materiale janë sekuestruar edhe dy telefona mobil dhe disa dokumente. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje./GazetaePrizrenit.net

Asnjë koment

Comments are closed.