17-08-2022

Arrestohet i dyshuari për therjen me thikë në një lokal në Prizren

Dy ditë më parë ka ndodhur një incident në një nga kafenetë e qytetit të Prizrenit, ku pas një konfrontimi verbal, një person është therur me thikë, raporton Gazeta Sinjali.

Drejtori Rajonal i Policisë në Prizren, Faton Alija, tha për Sinjalin se lidhur me rastin është arrestuar një person i dyshuar i cili ishte arratisur nga vendi i ngjarjes.

Sipas Alijajt, i dyshuari ishte identifikuar menjëherë pasi ka ndodhur rasti, por që mbrëmë është arritur që të arrestohet.

Rasti ka ndodhë para dy ditësh. I dyshuari ka qenë i identifikuar dhe është arrestu dje”, tha ai.

Tutje Alija bëri të ditur se me urdhër të prokurorit, të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit në kohëzgjatje prej 48 orësh.

Ndërkohë për shkak të lëndimeve të marra, viktima është dërguar me urgjencë në Spitalin Rajonal të Prizrenit për të kërkuar ndihmë mjekësore.

Asnjë koment

Comments are closed.