25-06-2024

As Messi as Cristiano, ja 11 lojtarët më të shtrenjtë në Kupën e Botës

Portali i specializuar për transferimet ‘Transfermarkt’ ka hartuar një listë me njëmbëdhjetë lojtarët më të shtrenjtë për Botërorin e Katarit 2022.

Dhe më e habitshmja është se mes tyre nuk janë as Messi dhe as Cristiano.

Kylian Mbappe (Francë), 160 milionë euro

Sulmuesi francez përfundoi kontratën e tij më 30 qershor dhe ishte i lirë të nënshkruante me çdo klub tjetër. Real Madridi dukej se kishte një avantazh në marrjen e shërbimeve të tij, megjithatë, futbollisti bëri një kthesë 180 gradë duke vendosur të zgjasë kontratën me entitetin parisien deri në vitin 2025.

Vinicius Jr (Brazil), 120 milionë

Vinicius, pasi bëri rezultatin 4-0

Pedri Gonzalez (Spanjë), 90 milionë

Horizontale

Jude Bellingham (Angli), 90 milionë

Mesfushori i ri i Borussia Dortmundit bëri një paraqitje të mirë në Ligën e Kampionëve kundër Sevillas - ai shënoi një gol- kështu që pas ndeshjes filluan përsëri thashethemet për të ardhmen e tij.

Phil Foden (Angli), 90 milionë

Rrëmujë e re për Phil Foden: përleshje e fortë me të dashurën e tij në një klub plazhi të Korfuzit

Harry Kane (Angli), 90 milionë

Harry Kane, kapiteni i Anglisë, në një foto në studio me shiritin në krahë në diskutim

Dusan Vlahovic (Serbi), 85 milionë

Horizontale

Bruno Fernandes (Portugali), 85 milionë

Horizontale

Kevin De Bruyne (Belgjikë), 80 milionë

Horizontale

Jamal Musiala (Gjermani), 80 milionë

Jamal Musiala, në seancën stërvitore para Bayern-Barça

Aurélien Tchouameni (Francë), 80 milionë. /G.D abcnews.al/

Asnjë koment

Comments are closed.