28-07-2021

Prizren

Prizren: Arrestohet shtetasi rumun për mashtrimin që kishte bërë vitin e kaluar

Stacioni Policor në Prizren ka njoftuar se pas një pune hetimore të njësiteve relevante policore, dje ka arritur  ta identifikojë dhe arrestojë të dyshuarin A.K., shtetas rumun, i cili ishte […]

Prizren: Nis gjykimi me 489 dëshmitarë, për 1 milion euro të shpëlara

Mbi 100 faqe aktakuzë e 489 dëshmitarë të propozuar, fillon gjykimi për mashtrim nga DBBS-ja, në Prizren. Prokuroria Speciale në aktakuzën voluminoze në të cilën janë 489 qytetarë si të […]

Prizrenit i shtohen edhe 12 banorë të rinj

Spitali i përgjithshëm  “Prim.Dr.Daut Mustafa” Prizren, reparti Obstetrik (salla e lindjes). Raporti i lindjeve për 24 orët e shkuara: Numri i përgjithshëm i të lindurve 12. 7 meshkuj 5  femra 4 […]

Burdushi, avokati thotë se greva e urisë po ia keqëson gjendja

Në Qendrën e Paraburgimit në Prizren gjendet mjeku popullor, Hysri Peqani. Por, ai nuk është duke u sjell njëjtë sikurse të paraburgosurit e tjerë. Peqani, ka dy ditë që ka […]

Komuna e Prizrenit ofron trajtim falas për qentë shtëpiak

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se do t’ua mundësojë falas kastrimin apo sterilizimin për qenë, të gjithë atyre qytetarëve, shkruan “GazetaePrizrenit.net”. Në këtë kontekst përfshihet edhe sterilizimi i qenit falas […]

Prizren: Mbi 400 persona të diagnostifikuar me kancer vitin e kaluar

Mbi 400 persona janë diagnostifikuar me kancer vitin që shkoi në Prizren, ndërsa,  gjatë këtij viti Komuna e Prizrenit do të ofrojë edhe një shërbim me pajisjen Tumormarkera, i cili […]

Vdekja e prizrenasit në Zvicër, rrëfimi i familjes

Ded Radi nga Prizreni vdiq tragjikisht mëngjesin e së hënës, në një nga autostradat e Cyrihut, derisa ishte duke shkuar në punë me dy kolegë të tij. Gjatë vozitjes me […]

Gjykimi për ryshfet në Prizren: Rojet e pyllit kërkojnë pafajësi, prokuroria dënimin e tyre

Prokuroria Themelore në Prizren, ka kërkuar që dy rojet e pyllit që akuzohet për marrje të ryshfetit, Avdi Trolli dhe Nuhi Bajraktari, të shpallen fajtorë dhe të dënohen sipas ligjit. […]

Paraburgim për sulm ndaj bashkëshortes

Gjykata Themelore e Prizrenit duke vendosur sipas kërkesës së Prokurorisë Themelore, ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji ndaj të pandehurit me iniciale M.E. nga Pirana e Prizrenit, për shkak të dyshimit të bazuar se […]

Mbetet peng marrëveshja me bashkësitë fetare për shpenzimet e varrimit në Prizren

Ekzekutivi i Prizrenit nuk e ka marrë ende autorizimin nga Kuvendi i Komunës për lidhjen e marrëveshjes me bashkësitë fetare për mbulimin e shpenzimeve të varrimit. Anëtarët e Kuvendit kanë […]