23-07-2021

Prizren

A DO TË FILLOJË RREGULLIMI I RRUGËS “ LIMAN SHALA” TË LAGJES “ BAJRAM CURRI”? (VIDEO) (video)

Banorëve të rrugës “ Liman Shala” të lagjes “ Bajram Curri”, më në fund pritet që të iu gjendet zgjidhje për rregullimin e rrugës. Punimet edhe pse me një intensitet […]

Prizreni qytet i bukur (video)

Prizreni, destinacioni i radhës për automobilistët

Kampionati i Kosovës në automobilizëm vazhdon të dielën me garën e disiplinës auto-sllallom që do të zhvillohet në Prizren, bën të ditur përmes një komunikate për media FASK. Pas garës […]

ISMAJL I.KRYEZIU, NJË JETË NË SHËRBIM TË ATDHEUT

Shkruan: Azem Ramadani Ismajli ra në pritën e vënë nga forcat serbe. Qysh herët, që në vitet e 80-ta të shekullit të kaluar është shquar për organizim dhe pjesëmarrje aktive, […]

Prizreni qytet historik

Qyteti i Prizrenit është i njohur që nga antikiteti, si një vend unik në Ballkan, për vlerat e trashëgimisë kulturore, të civilizimeve dhe religjioneve të ndryshme. Falë pozitës së favorshme […]

Prizren: Shtëpia ku kulmon arkitektura folklorike

Shtëpitë monumentale janë pa dyshim aset i rëndësishëm që Prizreni të marrë e të mbajë epitetin e më të bukurit vend në Kosovë. E në mesin e tyre shkëlqim të […]

Prizren: Jetojnë me qira pasi shtëpitë e tyre janë të rrethuara me mina

Sahit Ninaj menjëherë pas përfundimit të luftës ishte kthyer nga Shqipëria në fshatin e tij Milaj të Prizrenit. Që nga ajo kohë ai ka mbetur pa njërën shputë të këmbës, […]

Testi PISA fillon në Prizren, ministri i Arsimit optimist për rezultate të mira

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, me rastin e fillimit të testit PISA është shprehur optimist se këtë herë nxënësit nga Kosova do të dalin me rezultate shumë […]

Në Prizren mashtrohet konsumatori, Haskuka e denoncon rastin

Një qytetar i Komunës së Prizrenit ka denoncuar mashtrimin që i është bërë në një qendër tregtare në këtë qytet. Çmimi i produktit që ka figuruar në rafte si çmim […]