19-07-2024

Showbiz

Ora: Titulli “Ambasadore Nderi e Kosovës” ishte një nga momentet më të mira të jetës sime

Këngëtarja e famshme shqiptare, Rita Ora përgjatë bisedës në konferencën virtuale “Diaspora Flet 2020” me Erion Veliajn, u shpreh se ndjehet krenare për prejardhjen e saj dhe titullin që Kosova ia ka dhënë, shkruan KultPlus. Përgjatë bisedës me kryebashkiakun e Tiranës, Ora shtjelloi tema të ndryshme, ndër të tjera ajo foli edhe për nacionalitetin që […]

“Qysh po të del zezaku?”, Adriana Matoshi i përgjigjet komentuesit: Ma i bardhë se …

Aktorja e njohur shqiptare, Adriana Matoshi është në një lidhje dashurie me futbollistin afrikan, Keith Groeneveld. Fakti se ai nuk është shqiptar dhe është shumë më i ri se aktorja, ka bërë që të ketë reagime të shumta. Komentet e akuzat drejt saj kanë qenë të shumta e Adriana iu përgjigj njërit prej tyre. “Qysh […]

Këngëtari Bajram Gigolli publikon këngën “Liria ka emër”, dedikuar luftës së UÇK-së

Dje nuk ishte një ditë e zakonshme për Kosovën, disa nga figurat kryesore të politikës në vend udhëtuan për në Hagë për t’u përballur me akuzat e ngritura nga Gjykata Speciale. Aktakuzat u konfirmuan kundër presidentit Hashim Thacit, kreut të PDK-së, Kadri Veselit dhe shefit të grupit parlamentar të LVV, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit. […]

Fotot dhe rastësia e madhe me vajzën: Flet Princesha Elia Zaharia Zogu

Princi Leka dhe princesha Elia Zaharia Zogu u bënë pak kohë më parë prindër të një vajze. Vajza trashëgimtare e ish-familjes mbretërore mban emrin Geraldinë. Ajo ka marrë emrin e gjyshes së Lekës, Garaldina, bashkëshortja e Mbretit Zog. “Të dashur miq, ju falenderojmë përzemërsisht për urimet tuaja me rastin e lindjes së vajzës sonë, Geraldine. […]

Aktori turk iu drejtohet fansave në shqip, kërkesa e tij për ta

Aktori i njohur turk Tolgahan Sayisman ka një lidhje të ngushtë me Shqipërinë pasi bashkëshortja e tij Almeda Abazi është shqiptare. Tolgahan u bë shumë i njohur në vendin tonë me serialin “Mos u dorëzo”, ndërsa shpejti do të rikthehet në ekranin shqiptar me një serial të ri në një tjetër televizion. Atë do ta […]

Dikur e shëndoshë dhe brune! Ndryshimi total i Fifi-t! (Foto)

E njohur me emrin artistik Fifi, këngëtarja Filloreta Raçi është komentuar shumë pas rënies drastike në peshë. Ajo i befasoi të gjithë për ndryshimin që vendosi të bëjë pak kohë më parë, shkruan noa.al. Së fundmi, këngëtarja ka tërhequr vëmendjen me disa foto që ka publikuar në rrjete sociale. E dobësuar dhe tani me flokët […]

Vitet kalojnë, por këngëtarja në foto sa vjen e “rinohet”

Sot ajo është një ndër këngëtaret shqiptare më të dashura që komplimentohet vazhdimisht për fizikun e saj pavarësisht viteve që mban mbi supe. Bëhet fjalë për këngëtaren Mihrije Braha. Mihrija në vitet ’90-të ishte një zeshkane me flokë të gjatë, e disa herë ajo i mbajti edhe të shkurtra. Në periudhën e pas luftës në […]

Shtyhet gjyqi i Fjolla Morinës: Gjykata e Kukësit thotë se ultrazëri nuk mjafton për të dëshmuar shtatzëninë

Të martën është paraqitur para Gjykatës së Kukësit këngëtarja Fjolla Morina. Ajo u arrestua të shtunën për shkak të një arme pa leje që u gjet në veturën e saj, ku po kalonte kufirin e Shqipërisë së bashku me dy shtetas të Kosovës. Të martën ajo doli para Gjykatës së Kukësit e përcjell nga kamerat […]

“Xhbanja” si rrallë herë, pozon në veshje kombëtare

Bëri famë me rolin e “Xhbanes” dhe sot mbetet ndër femrat më të komentuara të shoëbiz-it shqiptar. Aktorja e njohur, Arjola Demiri është një femër që çdo herë bije në sy dhe duke qenë mjaft e ndjekur në rrjetet sociale ajo sjell imazhe të ndryshme për adhuruesit.   Ndonëse shpesh e shohim me veshje të […]

Shpat Kasapi kapet mat (FOTO)

Si ajo shprehja cjapi te kasapi. Kështu mund të thuhet se ndodh ndonjëherë me personat e njohur të shfuqizim kur ata kapen mat nga paparacët. Ca më shumë kjo ndodh kur ata i shmangen daljes në publik të jetës së tyre private. Ndërsa për Shpat Kasapin, u bë një kohë e gjatë prej kur kemi […]

Newsletter

  • Abonohuni tani!

    Për më të rejat nga Gazeta e Prizrenit.