15-07-2024

Showbiz

Duda Balje flet për ngacmimet seksuale ndaj saj, tregon se si ka vepruar

isa deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë folur rreth seksologjisë dhe edukimit seksual. Njëra ndër to është edhe deputetja, Duda Balje, e cila ka treguar se a është ngacmuar ndonjëherë seksualisht dhe se si ka reaguar në rrethana të tilla. Balje tha se secila femër në Kosovë të paktën një herë ka pasur ndonjë ngacmim […]

Aurora Kajdomçaj, talentja nga Prizreni realizon klipin e ri muzikor (Video)

Aurora Kajdomçaj, 17-vjeçarja nga Hasi i Prizrenit, që jeton me prindërit në Slloveni, ku edhe po zhvillon talentin e saj në muzikë, sapo ka realizuar edhe këngën e tretë. Numri i adhuruesve të saj është gjithnjë e më i madh nëpër rrjete sociale dhe në ‘Youtube’, ndërsa projekti i fundit është realizuar në Tiranë. /GazetaePrizrenit.net/

Moderatorja kosovare thotë se është ngacmuar nga futbollisti i Barcelonës

Prezantuesja e sportit, Elmira Sadrija, po komentohet mjaft shumë nëpër mediat rozë. Ajo njihet për prezantimin dhe sharmin i cili e bën të duket edhe më atraktive. Por, a është ngacmuar ndonjëherë nga ndonjë fytyrë publike, ajo rrëfen për herë të parë gjatë emisionit ‘’Libero me Resul Sinanin’’ ‘’Ngacmimi i fundit ka qenë në shtator […]

Rita Ora për parakalimin e ekipit të Kosovës në Tokio: Përpara Kosova, shumë fat

Parakalimi i ekipit të Kosovës në ceremonië e hapjes zyrtare të Lojërave Olimpike që do të mbahen në Tokio, ka tërhequr vëmendjen e shumë figurave të njohura, përcjell KultPlus. Ndër këto figura, ka qenë edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora e cila ka shpërndarë postimin e presidentes Osmani. ”Përpara Kosova… Shumë fat”, ka […]

Këngëtari prizrenas, Bajram Gigolli e Lul Vushtrria publikojnë video-klipin e ri kushtuar kurbetit ( Video)

Këngëtari i mirënjohur nga Prizreni, por që jeton në Gjermani, Bajram Gigolli i shoqëruar edhe nga Lulzim Sadiku së fundi kanë publikuar baladën “Një bilbil pranë derës sime”, përcjell “Gazeta e Prizrenit”. Gigolli dhe grupi i tij “Trio Band” tashmë janë nga më të pëlqyerit  e muzikës popullore dhe të dasmave. Kohët e fundit, ata […]

Luana Vjollca me pyetje ‘direkte’ për Krenarin: A ki mu largu edhe ti, si krejt njerëzit që i kam dasht?

Moderatorja e njohur shqiptare, Luana Vjollca, prej kohësh është në lidhje dashurie me biznesmenin kosovar, Krenar Çoçaj. Edhe pse dyshja asnjëherë nuk u deklaruan për njëri-tjetrin, ata shumë shpesh u kapën mat, shkruan GazetaBlic. Së fundi, Luana Vjollca ka postuar një fotografi ku gjithë vëmendjen e mori mbishkrimi. “A ki mu largu edhe ti, si […]

Dua Lipës i vërsulët një fanse në Meksikë (Video)

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa, ka përjetuar një moment të sikletshëm në Meksikë. Një fanse i është vërsulur asaj, gjatë kohës sa ishte duke hyrë në veturë. Sipas videos e cila tashmë po qarkullon nëpër media sociale, shihet se sigurimi i Lipës ka reaguar. Dua Lipa së fundi ka fituar çmimin Grammy për albumin […]

Dua Lipa përzgjedhë fotografitë nga Gramy Awards( FOTO)

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa natën e mbrëmshme është nderuar me çmimin “Grammy” në kategorinë për albumin më të mirë në zhanrin pop, me “Future Nostalgia”. Krahas shumë fotove të publikuara për ceremoninë e mbrëmshme në rrjetet sociale nga persona të shumtë, Lipa sonte në rrjetin social Facebok ka publikuar fotot e përzgjedhura nga […]

Fansi nuk e lë rehat, Luana Vjollca shkon në prokurori

Moderatorja e njohur Luana Vjollca është shqetësuar nga një fans i saj, i cili duket se i është kthyer në bezdi. Mësohet se ajo i është drejtuar prokurorisë me pretendimin se përndiqet nga një person që do të komunikojë me të. Përndjekja vazhdon prej tre muajsh, por së fundmi duket se është bërë më shqetësuese. […]

Aktori i njohur turk e pranon që është shqiptar

Can Yaman i njohur për rolin e tij në serialin i cili është duke u zhvilluar në Turqi, “Erkenc Kus”, gjatë një interviste dhënë për mediat turke ka pranuar se ai është shqiptar dhe se prejardhjen e ka nga Maqedonia. Yaman i cili në këtë serial luan krahas aktores së njohur turke, Demet Ozdemir u […]

Newsletter

  • Abonohuni tani!

    Për më të rejat nga Gazeta e Prizrenit.