06-12-2023

Uncategorized

KMDLNJ fton për protestë kundër shtrenjtimit të sigurimit të veturave

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut e kundërshton rritjen e taksës për sigurim të automjeteve nga kompanitë e sigurimeve dhe përgjegjës kryesor për këtë e […]

Dënohet ofiqari i Mamushës dhe i akuzuari për falsifikim të dokumenteve

Gjykata Themelore në Prizren, sot ka shpallur aktgjykim dënues ndaj ofiqarit në Komunën e Mamushës, Mirat Shala, i cili akuzohet për falsifikim të dokumentit zyrtar, si dhe Arif Mazrekut, i […]

Suharekë: Opozita akuzon pushtetin për kaos gjatë realizimit të projektit të sheshit

Anëtarët e Kuvendit të Komunës së Suharekës nga radhët e partive opozitare kanë kritikuar gjendjen e krijuar në këtë qytet pas fillimit të punimeve për ndërtimin e sheshit kryesor. Sipas […]

Nuk e dinte se ajo ishte kampione e arteve marciale, tentativa për përdhunim dështoi në këtë formë

Artistja marciale, 27-vjeçare, Polyana Viana nga Brazili dhunoi barbarisht një burrë që tentoi ta përdhunonte, pa e ditur forcën e saj. Ai u mashtrua nga pamja e saj fizike, por […]

Drogë, seks, alkool: Fitoi 11 milionë euro në lotari, por shihni si ka përfunduar sot

Të gjithë ne, të paktën një herë në jetë, kemi ëndërruar të fitojmë lotarinë. Por ka edhe nga ata që e fitojnë dhe nuk dinë si t’i mirë-menaxhojnë paratë e […]

Gjumi i dobët rrit stresin për 30%

Kohët e fundit ata bënë një studim për të zbuluar se si gjumi i dobët dhe i dobët mund të ndikojë në gjendjen mendore të një personi. Pothuajse 330 njerëz […]

Kroacia shënon 28 vjetorin e masakrës së Vukovarit, vendit të betejës së ashpër ndaj serbëve

Viktimat e masakrës së Vukovarit të vitit 1991 u përkujtuan në përvjetorin e 28-të, raporton Anadolu. Vukovari, një qytet që ndodhet në afërsi të Serbisë përgjatë lumit Danub, ishte skenë […]

Orteku i frikshëm merr gjithçka që i del përpara, tmerrohen italianët

Veriu i Italisë është përfshirë nga reshje dëbore të dendura prej disa ditësh. Dje rreth orës 12:30 në Val Martello një zonë në kufi me Zvicrën dhe Austrinë ka rënë […]

Venecia ende nën ujë, dëmet të konsiderueshme

Sheshi i Shën Markut në Venecia është përmbytur përsëri dhe mbyllur për publikun sot, pasi qyteti u godit nga një valë prej 150 centimetrash e lartë, niveli i tretë më […]

Melodia që e shoqëroi drejt triumfit në Rusi, Era Istrefi hap spektaklin me Francën

Para ndeshjes, Shqipëri-Francë, që do të mbyllë edhe kualifikueset Euro 2020, do të zhvillohet edhe një spektakël artistik, në inaugurimin e stadiumit të ri. Ky spektakël do të drejtohet nga […]