06-12-2023

‘Çmendet’ moti: Breshër i madh në Tiranë, zbardhet kryeqyteti

Një ditë e nisur me diell, por që rezultoi të mos përfundonte e tillë.

Një furtunë shiu para pak minutash është shndërruar në një stuhi breshëri në kryeqytet.

Lexo edhe:

Në Prizren, zona e ish-fabrikave u shndërrua në markete apo ndërtesa banesore

Nga fotot e siguruara nga “BallkanWeb” duket një sasi e madhe breshëri e cila ka përfshirë të gjithë kryeqytetin dhe Dajtin.

Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë probleme në rrugë në lidhje me lëvizjen e njerëzve dhe mjeteve. Deri tani nuk kemi një informacion të saktë nëse ka dëme të shkaktuara.

 

 

Asnjë koment

Comments are closed.