27-11-2022

Çmimet e naftës shënuan rritje

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e sotëm.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 0.1 për qind dhe u tregtuan me 70.29 dollarë amerikanë për fuçi, njëkoëhsisht edhe niveli më i lartë në këto shtatë javët e fundit.

Indeksi i çmimit të arit avancoi me 0.5 për qind dhe u tregtua me 1,205.43 dollarë amerikanë për onz./rtk

Asnjë koment

Comments are closed.