20-04-2024

Dua ia kalon Ritës me ndjekës në Instagram

Dua Lipa ka kaluar Rita Orën për nga numri i ndjekësve në rrjetin social Instagram.

Me vetëm tre vjet në muzikë, Dua numëron mbi 13.7 milionë ndjekës, për dallim nga Rita që ka gjithsej 13.6 milionë ndjekës, edhe pse është në biznesin e muzikës tash e shtatë vjet, transmeton Express në KTV.

Lipa me këngën e saj “New Rules” ka bërë që e gjithë bota t’i ketë sytë kah ajo dhe qysh prej kohës kur është lansuar, numri i ndjekësve të Duas ka kaluar shifra milionëshe.

Ndjekësit në Instagram janë bërë një lloj “matësi” për famë, kjo duke e ditur ase sa rëndësi kanë sot rrjetet sociale në karrierën e një artisti./koha.net/

Asnjë koment

Comments are closed.