22-05-2024

Flet pronari i argjendarisë së plaçkitur në Suharekë, tregon në detaje se si ndodhi ngjarja

Arbër Bytyqi, pronari i Argjendarinë “DIAKOS” në Suharekë sontë në “Info Magazine” në Klan Kosova ka folur në lidhje me ngjarjen e djeshme në Suharekë, ku persona të armatosur plaçkitën argjendarinë e tij dhe plagosën një polic, ndërsa një tjetër pësoi lëndime.

Ai ka treguar ngjarjen që nga hyrja e plaçkitësit të parë në lokal e deri tek momenti kur i është drejtuar arma, përcjell Klankosova.tv.

“Ka hyrë nga dera është afruar, unë kam qenë prapa, e ka kapërcyer tezgën këtu, më është drejtuar me armë, ‘Duart lartë, plaçkitje’, jam shtrirë për tokë, është ardhë më ka marrë nga prapa, mi ka lidhë duart, kokën poshtë më thoshte ta mbajë, pastaj kanë vazhduar të thejnë të marrin gjëra. I kanë marrë të gjitha çka kanë qenë të ekspozuara, të arit”.

“Ma kanë drejtuar direkt armën, ka hyrë me shpejtësi të madhe edhe vetëm jam dorëzuar, nuk kam reaguar, kokën poshtë ma kanë mbajtë, nuk kam parë më shumë”, u shpreh ai.

Asnjë koment

Comments are closed.