14-04-2024

Gjëra që ndodhin vetëm në Rusi

Legjendat thonë se nën një shtresë të trashë të borës ruse jetojnë njerëz që kurrë nuk buzëqeshin, që janë miq të arinjve etj etj.

E pra, legjendat nuk janë kurrë të vërteta, edhe pse ato mund të duken interesante. Realiteti në këto vende të ftohta është shumë më interesant dhe përfshin banje në gropa akulli dhe shumë të tjera.

Të lahesh në ujë akull të ftohtë.

Macet si pjesë e stafit të marinës detare.

Havjar i kuq, shumë i preferuar.

Rusia është toka e natyrës mahnitëse.

Ata mund të kthejnë çdo gjë në art.

A është ky Bashkimi Sovjetik? “Jo, është Patrick.”

Një shpellë akulli e Kamçatka.

Klyuchevskaya Sopka është një nga vullkanet më të larta aktive në botë në Kamçatka, Rusi./Insajderi.com

Asnjë koment

Comments are closed.