22-10-2020

Grenell para ardhjes në Prishtinë: Zbatimi i marrëveshjes, në top-prioritetet e administratës Trump

Përmes një publikimi të fundit, Grenell tha se zbatimi i marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë në top-prioritet kryesore të Administratës Trump.

“Zbatimi i marrëveshjes së bërë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është një nga top-prioritetet e Administratës Trump. Shihemi në Prishtinë dhe Beograd këtë javë”, tha Grenell, shkruan Indeksonline.

Lexo edhe:

Prizren: Riparimi “legjendar” i rrugës “Faredin Hoti” nga qeverisja e Haskukës (Foto)

Më 4 shtator në Washington, saktësisht në Shtëpinë e Bardhë u nënshkrua marrëveshja ekonomike në mes Kosovës dhe Serbisë.

Ditë më parë kryeministri i vendit, Avdullah Hoti paralajmëroi një vizitë të mundshme nga delegacioni amerikan në Kosovë, për të negociuar lidhur me marrëveshjen e nënshkruar në fillim të shtatorit.

Grenell pas vizitës së nesërme në Prishtinë dhe takimet që do të zhvillojë këtu, të mërkurën udhëton drejt Beogradit./Indeksonline/

 

Asnjë koment

Comments are closed.