25-10-2020

Këto janë vendbanimet e rajonit të Prizrenit prej nga janë të infektuarit e rinj me Covid-19!

Krahasuar me ditën paraprake, sot janë raportuar dy raste më pak të të prekurve me Covid-19 në Kosovë, ndonëse edhe numri i mostrave më i ultë.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 464 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultuan  61 raste pozitive.

Ndërkaq, sa i përket Prizrenit, për dallim me një ditë më parë, kur doli vetëm një rast, sot është raportuar për 7 të infektuar,  6 nga qyteti dhe një nga fshati Poslisht, transmeton Gazeta e Prizrenit.

Lexo edhe:

Prizren: Riparimi “legjendar” i rrugës “Faredin Hoti” nga qeverisja e Haskukës (Foto)

Po ashtu edhe nga lokalitetet e rajonit tonë, si Malisheva e Suhareka ka raste, të cilat i keni në tabelën e paraqitur. /GazetaePrizrenit. net

No photo description available.

Asnjë koment

Comments are closed.