30-07-2021

Greqi-Kosovë, s’ka gola në pjesën e parë

Pa gola është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes mes Greqisë dhe Kosovës.

Grekët dhe “Dardanët” përballen në Athinë në kuadër të Ligës së Kombeve. Skuadra jonë në këtë duel ka hyrë pa disa lojtarë kryesore për shkak të lëndimeve.

Grekët kishin iniciativën në terren, derisa skuadra jonë disa herë u hodh në sulm përmes Lirim Kastratit dhe Kolollit.

Duhet cekur së “gardiani” i Kosovës, Aro Muriqi, priti penalltinë e kapitenit të Greqisë, Anastasios Bakasetas duke mos lejuar të preket porta e Kosovës. /RTKlive

Asnjë koment

Comments are closed.