04-10-2023

Gruaja në Prizren e bën llom burrin, 36-vjeçari kërkon ndihmën e Policisë

Në një familje në rrugën ‘William Walker’ në Prizren, një grua dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortit të saj.

Gazeta Sinjali mëson se 36-vjeçari ka denoncuar rastin në Polici, ku ka bërë me dije se e bashkëshortja e tij e ka sulmuar fizikisht duke e goditur me shuplaka në pjesë të ndryshme të trupit dhe si pasojë ka marrë lëndime trupore.

Si rezultat i denoncimit, e dyshuara është arrestuar dhe është shoqëruar në stacion policor për intervistim.

Me urdhër të prokurorit, ndaj saj është iniciuar rasti për veprën penale ‘Dhunë në familje’.

Lexo edhe;

Vetëvendosje në Prizren deklaron se të gjeturat e Auditimit për komunën përbëjnë vepër penale

Asnjë koment

Comments are closed.